Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Günlük Kiralık Ev 7 Şubat 2019

Ülkemizdeki en önemli turizm yerlerinden birisi olan Kuşadası fazla büyük olmayan bir ilçe olsa da içindeki ve çevresinde görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Kuşadası’na gittiğiniz zaman doğa ve tarihi yerler görebileceğiniz bir çok mekan bulunuyor. Kuşadası’nın en güzel yanıysa kolay bir şekilde her yeri gezebilmenizdir. Kuşadası’na geldiğinizde Kuşadası plajları ve Kuşadası Milli Parkını görmeden gitmemeniz gerekiyor.

Kuşadası plajları

Kuşadası mavi bayraklı olan denizi ve uzun plajları ile Ege Bölgesi’nde denize girebilmek adına en fazla tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. İzmir ve çevresinde yaşayan kişilerin yazlık evlerinin yer aldığı Kuşadası, düşük neminden dolayı bunaltmayan havası ile gelen ziyaretçilerine çok rahat bir tatil imkanı sunuyor. Kuşadası’nda denize girmeniz için birden fazla tercih edebileceğiniz plajlar bulunuyor. Genel olarak plaj ücreti olmayan yerler bulabilirken, isterseniz ücret vererek şezlong ve şemsiyelerden de yararlanabilmektesiniz.

Kuşadası Milli Parkı

Kuşadası Milli Parkı olarak anılan tam ismi ile Dilek Yarımadası olan park Aydın il sınırları içerisinde Dilek Dağı’nın son noktasına uzanmaktadır. Milli Parkın içerisinde nesli tükenmekte olan bitki ve hayvan türleriyle karşılaşabilirsiniz. Akdeniz Foku  ile kaplumbağaları parkın kıyısında yaşayıp, üremekteler. Milli Park’ın kuzey kısmında bulunan Dilek Tepesi’nin eteğindeyse Güzelçamlı köyü yöresinde tarih öncesindeki İyonya’nın politik birliği Panionion konfederasyonu toplantı yeri olduğu da söylenmektedir.

Güvercinada

Kuşadası’nın bir diğer simgelerinden olan Güvercinada, Hacıfeyzullah Mahallesi’nde bulunmaktadır. Güvercinadası denizden gelebilecek saldırıları önlemek amacı ile yapıldı. Ada üstünde Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılmış olan kale ile İlyas Ağa tarafından yaptırılmış olan surlar bulunuyor. Surlar adayı tamamen çevrelemiş şekilde 3 metre yüksekliğinde inşası yapılmıştır. Kalenin inşasında kullanılmış olan taşlar ise Yılancıburnu’ndan getirildi.

Efes Antik Kenti’nin Tarihi

Efes Antik Kenti, M.Ö 6000 senesinde kurulmuştur. Birden çok uygarlığa ise ev sahipliği yaparak dünyanın en önde gelen tarihi kentlerden birisi olmuştur. Kentin Amazon adıyla anılmış olan bayan savaşçılar tarafından kurulmuş olduğu ve Arzawa Krallığı’nın şehri olarak anılmaktadır. Bu döneme ait olan net bilgiler mevcut olmasa da yerli halın uzun bir süre burada yaşadığı düşünülmektedir.

  • Kuşadası Gece Hayatı

    by on 31 Ekim 2019 - 0 Comments

    Kuşadası İzmir ve Aydın arasında kalan konumu ve iki büyük şehir ile de otoban bağlantısı olması sebebi ile yaz aylarının popüler eğlence ve tatil mekanlarından biri olmaya devam ediyor. Kuşadası gece hayatı şehir merkezinde yoğunlaşmış durumda. Kuşadası Gece Hayatı bir kaç yıl öncesine kadar Kuşadası Barlar Sokağı civarında yaşanıyor olsa da, artık kale içi başta […]

  • Kuşadası Merkezde Kalabalık Aile İçin Günlük Kiralık Daire

    by on 19 Kasım 2019 - 0 Comments

    Kuşadası merkezde 10 kişinin konaklayabileceği biçimde büyük ve geniş günlük kiralık daire. Dairemiz nezih bir binada olup sadece aile olması durumunda günlük kiralık olarak verilmektedir. Kuşadası merkezde bulabileceğiniz en uygun fiyatlı günlük kiralık ev budur.

Özel Fırsatlar İçin Arayın