Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık Kuşadası Günlük Kiralık

Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Park

Kuşadası Günlük Kiralık Ev 7 Şubat 2019

Menteşe Dağları’nın, Ege Denizi’ne kavuşmuş olduğu yarımada da yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı Kuşadası Güzelçamlı ve Büyük Menderes Deltası olmakla beraber iki ayrı kısımdan ziyaret edilebilmektedir. İsmini o bölgenin 1.237 mt ile en yüksek noktası olmasından alan Dilek Tepesi’nden Milli Park Aydın ilinde bulunmaktadır. Milli Park’ın plajlar kısmına ise Güzelçamlı Beldesi’nden aracınızla  ya da yayan olarak gidebilirsiniz. Çam ağaçlarının olduğu o güzel yolda ilerlerken, uzun ağaçların arasından göreceğiniz maviliğe büyüleneceğinizden emin olabilirsiniz. Denize baktığınız zaman tüm güzellikleri görürsünüz fakat Dilek Yarımadası’nda bu güzelliği çok daha iyi tadabileceksiniz. Seyir teras kısmından manzarayı izleyerek, temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Seyir teras kısmından manzarayı izleyerek, temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Dilek Yarımadası Milli Park gezmeniz için ilk önemli etkenlerinden birisi doğal hayvanat bahçesidir. Yolu giderken ağaçlara tırmanmış olan sevimli sincaplar ile kaplumbağalarla karşılaşmanız mümkün. Şanslı biriyseniz eğer alageyikleri görmeniz de mümkün. Yaban domuzları da park içerisinde bulunmaktadır. Ziyaretçilerin yiyecek artıklarını alabilmek için ziyaretçilere yaklaşarak evcil bir hale gelmişlerdir ve halen parka yaşamlarını sürdürebilmekteler. Büyük Menderes Deltası kısmındaki müze içerisinde Milli Park’ta yaşamış olan hayvanlar da sergilenmektedir. Anadolu Parsı nesli tükenmiş olsa da bir zamanlar burada yaşadığını de müzede görmeniz mümkündür.

Dilek Yarımadası Milli Park güzelliklerinden olan bir diğer kısımsa Zeus Mağarası. Eğer soğuk suyu seviyorsanız ve içerisinde olmak hoşunuza gidiyorsa Zeus Mağarası ziyaret etmeniz gerekir. Zeus Mağarası’nın derinliği ise ortalama olarak 10 ila 15 metredir. Dağdan ulaşan tatlı su, denizin tuzlu suyuyla mağarada buluşarak yeşil ve mavi serin bir mağara gölü olarak karşımıza geliyor. Yaz zamanında ziyaretçilerin en sık uğradığı mağarada ayrıca bir kısmında çıkan çamurla güzellik banyosu da yapılmaktadır. Mağaranın kutsal bir yer olduğunu düşünen kişiler ise etrafındaki çalılıkları dilek ağacı olarak kullanmışlardır. Güzelçamlı tarafında yaklaşık olarak 11 ila 12 km sonra yolun sonu askeri barikat ile sona ermekte. Bu alana gelene kadar dört adet mükemmel köyle görebilirsiniz.  

  • Kuşadası Gece Hayatı

    by on 31 Ekim 2019 - 0 Comments

    Kuşadası İzmir ve Aydın arasında kalan konumu ve iki büyük şehir ile de otoban bağlantısı olması sebebi ile yaz aylarının popüler eğlence ve tatil mekanlarından biri olmaya devam ediyor. Kuşadası gece hayatı şehir merkezinde yoğunlaşmış durumda. Kuşadası Gece Hayatı bir kaç yıl öncesine kadar Kuşadası Barlar Sokağı civarında yaşanıyor olsa da, artık kale içi başta […]

  • Kuşadası Merkezde Kalabalık Aile İçin Günlük Kiralık Daire

    by on 19 Kasım 2019 - 0 Comments

    Kuşadası merkezde 10 kişinin konaklayabileceği biçimde büyük ve geniş günlük kiralık daire. Dairemiz nezih bir binada olup sadece aile olması durumunda günlük kiralık olarak verilmektedir. Kuşadası merkezde bulabileceğiniz en uygun fiyatlı günlük kiralık ev budur.

Özel Fırsatlar İçin Arayın